kazamidori

kazamidori bir web sitesindeki ziyaretçilerin nereden geldiklerine gerçek zamanlı olarak işaret eden rüzgar fırıldağına benzer bir medya aracıdır. Sanal ‘rüzgar’ın geldiği yöne bakacağından, geleneksel rüzgar fırıldakları gibi, bu rüzgar fırıldağı da bir kuş şeklinde tasarlanmıştır. kazamidori her gün web sitesine gelen ziyaretçilerin hislerini cisimleştirmeyi hedeflemektedir.

Slogan Generator’da olduğu gibi, bu sistem de Amber Festivali’nin web sitesine yönlendirilecektir. Sonuç olarak, festivalin ziyaretçileri, sanal ziyaretçinin incelikli hislerini düşlerken bu festivale dünyanın hangi tarafında ihtiyaç olduğunu göreceklerdir.

Bio:
h.o
h.o (Hide Ogawa, Taizo Zushi, Jun Yura ve Emiko Ogawa) karışık medya ile sayısal teknolojiyi birleştiren kavramsal sanat eserleri yaratan Tokyo merkezli uluslararası bir medya sanatları grubudur. "h.o" ismi suyun kimyasal sembolü olan H2O’dan gelmekte ve grubun insanlar arasındaki farklı iletişim biçimlerine olan ilgisini ifade etmektedir. Grubun etkinlikleri ve düşünceleri gündelik sahnelerdeki küçük farkındalıklardan ve bilgi odaklı toplum eleştirisinden esinlenmektedir.