Slogan Generator

Slogan Generator belli bir etkinlik için dinamik biçimde sloganlar yaratmak üzere tasarlanmış bir medya aracıdır. Proje, 2008’deki Ars Electronica Festivali’nde, toplumsal ilgilerin yeni bir slogan türü olduğunu göstermek üzere geliştirilen bir reklam kampanyasıyla başlamıştır. Her etkinliğin kendi sloganı oldugu gibi, Ars Electronica Center’ın sloganı “Museum of the Future” yani “Geleceğin Müzesi”dir. Proje, ziyaretçilerin etkinlik web sitesine girerken kullandıkları anahtar kelimeleri kayıt altına alarak “Geleceğin Müzesi” sloganını “… Müzesi” gibi yeni sloganlara dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Proje aracılığıyla ziyaretçilerin katkıları dinamik olarak görülebilmektedir.

Bu sergide, geliştirilen sistem Amber Festivali’nin web sitesine yönlendirilecek ve araç festivalin toplumsal evrenini gösterecektir.

Bio:
h.o ve Dentsu
h.o (Hide Ogawa, Taizo Zushi, Jun Yura ve Emiko Ogawa) karışık medya ile sayısal teknolojiyi birleştiren kavramsal sanat eserleri yaratan Tokyo merkezli uluslararası bir medya sanatları grubudur. "h.o" ismi suyun kimyasal sembolü olan H2O’dan gelmekte ve grubun insanlar arasındaki farklı iletişim biçimlerine olan ilgisini ifade etmektedir. Grubun etkinlikleri ve düşünceleri gündelik sahnelerdeki küçük farkındalıklardan ve bilgi odaklı toplum eleştirisinden esinlenmektedir.